Увага! Для коректного формування рахунків за спожиту електроенергію просимо надавати покази лічильників упродовж останніх двох робочих днів поточного та перших трьох робочих днів наступного місяця.
Описание Описание Описание Описание Описание
Інформація до новини
 • Переглядів: 1442
 • Автор: t.yanenko
 • Дата: 13-02-2015, 10:04
13-02-2015, 10:04

Зелені насадження: правила безпечного утримання

Розділ: ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА » Звернення до споживачів

Наближені до дротів повітряних ліній електропередачі гілки дерев під час поривів вітру створюють небезпеку для людей, які знаходяться поруч.

Служба охорони праці ПАТ «Черкасиобленерго» попереджає: контакт зелених насаджень з електричними дротами може призвести до нещасних випадків.

За статистикою, причиною третини всіх обривів повітряних ліній електропередач є неналежне утримання зелених насаджень у охоронних зонах повітряних ліній. При падінні, дерева обривають дроти, ламаються опори, створюється небезпека для оточуючих.

Щороку в Товаристві питання розчистки трас повітряних ліній електромереж постає особливо гостро. В містах і населених пунктах області у кожного дерева має бути господар. Він мусить видаляти аварійні і сухостійні дерева, обрізати сухі й поламані гілки, слідкувати , щоб гілки дерев не наближалися до електродротів.

Аби уникнути величезної кількість аварій та постійних витрат коштів на їх ліквідацію, бригади ПАТ „Черкасиобленерго” здійснюють рубку дерев у охоронних зонах повітряних ліній електропередачі. Часом це становить 30-40% часу роботи лінійних бригад. У бригадах енергетиків немає фахового еколога та озеленювача, тому часом така діяльність трактується природоохоронною прокуратурою та екологічною інспекцією як порушення природоохоронного законодавства.

Чинне законодавство визначає відповідальність за утримання дерев в містах та селах. Згідно ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п.4 „Правил охорони електричних мереж”, утримання зелених насаджень, в тому числі і в охоронних зонах повітряних ліній, повинні здійснювати власники зелених насаджень. Згідно „Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України”, відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається на підрозділи органів місцевої державної виконавчої влади, на підприємства (на території яких знаходяться насадження) і на власників присадибних та прилеглих ділянок.

Обов΄язок ПАТ „Черкасиобленерго” – згідно із заявками власників зелених насаджень здійснювати відключення повітряних ліній для безпечного проведення робіт з обрізки дерев.

ПАТ „Черкасиобленерго” закликає власників дерев своєчасно вирішувати питання безпечного їх утримання та попереджає про право відключати від електромережі абонентів, які не утримують зелені насадження відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Служба охорони праці та пожежної безпеки ПАТ "Черкасиобленерго"


Інформація до новини
 • Переглядів: 1176
 • Автор: t.yanenko
 • Дата: 6-10-2014, 11:14
6-10-2014, 11:14

ПАМ'ЯТКА З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ ДЛЯ СІЛЬГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Розділ: ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА » Звернення до споживачів

ПАМ'ЯТКА З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ ДЛЯ СІЛЬГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ В останні роки в охоронних зонах ПЛ 6-154 кВ підприємства сільгосподарства використовують техніку висотою вище ніж 4,5 м., що являється порушенням п.8 "Правил охорони електричних мереж", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97. №209, та несе небезпеку для об'ектів енергетики ПАТ "Черкасиобленерго" і загрозу життя та здоров'я персоналу сільгосподарських підприємств.
З метою забезпечення надійності роботи електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму, звертаємо Вашу увагу на необхідність дотримуватись Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97. №209.

Так згідно з п.8,9 Правил охорони електричних мереж (далі "Правила"), в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

- перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів та пристроїв, відчиняти двері та люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та здійснювати самовільне підключення до електричних мереж;

- будувати житлові, громадські та дачні будинки;

- влаштовувати будь-які звалища;

- складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

- розпалювати вогнища;

- розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливно-мастильних матеріалів;

- накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

- саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

- здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

- виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі речовини та ті, що спричиняють корозію, паливно-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).

Крім того, у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв без письмової згоди підприємства, у віданні якого перебувають ці мережі, а також без присутності його представника забороняється:

- будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;

- здійснення усіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних робіт, вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників та садів, а також поливання сільськогосподарських культур;

- проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин та механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метри;

- виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метри, а на орних землях - на глибині понад 0,45 метри, а також розрівнювання ґрунту (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).

Директор технічний ПАТ "Черкасиобленерго"                           А.О. Гончаренко
 

Інформація до новини
 • Переглядів: 1752
 • Автор: t.yanenko
 • Дата: 21-08-2014, 10:07
21-08-2014, 10:07

ПРАВИЛА ЗАПОБІГАННЯ НЕЩАСНИМ ВИПАДКАМ ВІД УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ

Розділ: ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА » Звернення до споживачів

Шановні Громадяни! Щоб уникнути нещасних випадків від ураження електричним струмом, необхідно усвідомлювати серйозність загрози  електричного струму і не відноситись до нього вельми легковажно, нехтуючи елементарними правилами безпечної  поведінки поблизу енергооб’єктів. Попередження дітей про небезпеку електричного струму – це один із способів  запобігти трагедії. Саме тому, батькам та керівникам навчальних закладів, потрібно постійно проводити роз’яснювальну  роботу серед підростаючого покоління.

 Правилами охорони електричних мереж чітко визначений перелік об’єктів, що підлягають охороні, а саме:

 - трансформаторні підстанції;

 - розподільчі пункти та пристрої;

 - повітряні лінії електропередачі;

 - підземні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать.

 ПАТ «Черкасиобленерго» попереджає:

 - що зривання замків, проникнення в приміщення трансформаторних підстанцій для ігор та крадіжки кольорового металу  може призвести до трагічних наслідків;

 - що смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити ближче ніж на 8 метрів до обірваного проводу, який  лежить на землі, на гіллях дерев або звисає з опори;

 - забороняється запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв під проводами повітряних ліній електропередач;

- забороняється підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв;

 

Шановні батьки! Виховання дітей прямий обов’язок дорослих, не забувайте щоденно нагадувати їм про небезпеку електричного струму.

Інформація до новини
 • Переглядів: 951
 • Автор: t.yanenko
 • Дата: 21-08-2014, 09:38
21-08-2014, 09:38

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, НЕ НАБЛИЖАЙТЕСЬ ДО ОБІРВАНИХ ПРОВОДІВ

Розділ: ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА » Звернення до споживачів

Шановні громадяни! Будьте обережні, не наближайтесь до обірваних електропроводів!

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ, НЕ НАБЛИЖАЙТЕСЬ ДО ОБІРВАНИХ ПРОВОДІВ При виявленні обривів електричних проводів чи інших пошкоджень в електричних мережах необхідно негайно попередити всіх про небезпеку та терміново повідомити у диспетчерську службу району електричних мереж або у місцеві органи влади чи МНС за номером 101. Своєчасне повідомлення про пошкодження електромереж значно прискорить відновлення електропостачання та допоможе запобігти випадкам електротравматизму.

Щоб уникнути нещасного випадку:

1. Якщо Ви бачите обірваний електропровід, слід негайно виставити охорону біля місця обриву або чергування людей у таких місцях до прибуття аварійно-виїзної бригади для запобігання наближення до проводу людей або худоби.

2. Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише доторкатись, але й підходити ближче ніж на 8 метрів до обірваного проводу, який лежить на землі, на гіллях дерев або звисає з опори.
3. Якщо Ви потрапили у зону ближче 8 метрів від місця дотику обірваного проводу до землі то необхідно пам’ятати про небезпеку напруги кроку – напруги між двома точками землі розташованими на відстані кроку одна від одної та зумовленої розтіканням струму замикання на землю у разі одночасного доторкання до них ногами людини.

4. Щоб уберегти себе, виходити з небезпечної зони від обірваного проводу слід дуже обережно: пересуваючи ступні ніг по землі й не відриваючи їх одну від одної. Не можна бігти, робити широкі кроки або відривати ноги від землі.

Інформація до новини
 • Переглядів: 2009
 • Автор: t.yanenko
 • Дата: 21-08-2014, 09:25
21-08-2014, 09:25

ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА. ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ЖИТТЯ

Розділ: ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА » Звернення до споживачів

Шановні Громадяни! Електричний струм небезпечний для життя.


 При використанні електричних пристроїв (приладів) у побуті необхідно дотримуватись основних вимог безпеки:

 - дозволяється використовувати електричні побутові пристрої тільки заводського виготовлення дозволеної  потужності;

 - перед вмиканням електричних побутових пристроїв необхідно перевіряти цілісність електричних шнурів,  електричних вилок та розеток;

 - у аварійних випадках потрібно негайно відключити електричний пристрій від електромережі.


 Забороняється:

 - торкатися електричних пристроїв, що підключені до електромережі, мокрими руками та використовувати  електричний пристрій безпосередньо поряд з ванною, душем чи басейном;

 - проводити ремонт дахів будівель, збирання врожаю фруктових дерев, якщо під час проведення таких робіт  можливе наближення до проводів повітряних ліній електропередач на відстань менше 1 метра;

 - проводити обрізку гілля дерев та вилазити на дерева гілля яких торкається проводів повітряних ліній електропередач.


Інформація до новини
 • Переглядів: 994
 • Автор: t.yanenko
 • Дата: 20-08-2014, 15:15
20-08-2014, 15:15

ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ Є ОБ"ЄКТАМИ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

Розділ: ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА » Звернення до споживачів

Шановні Громадяни! Лінії електропередач є об’єктами підвищеної небезпеки.


 ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ Є ОБ"ЄКТАМИ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ Уздовж всіх повітряних та кабельних ліній електропередач встановлена охоронна зона у вигляді земельної ділянки  та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх  проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань:

 ·2 метри - для повітряних ліній напругою до 1 кВ;

 ·10 метрів - для повітряних ліній напругою до 20 кВ;

 ·15 метрів - для повітряних ліній напругою 35 кВ;

 ·20 метрів - для повітряних ліній напругою 110 кВ;

 ·3 метри - від огорожі або споруди за периметром трансформаторних підстанцій;

 ·метр - від підземних кабельних ліній електропередачі.

 В охоронних зонах електроустановок забороняється:

 - будівля житлових, громадських та дачних будинків, їх реконструкція;

 - здійснення усіх видів вантажно-розвантажувальних та земляних робіт;

- проїзд машин або механізмів загальною висотою від поверхні дороги понад 4,5 метра;

- виконання земляних робіт в охоронній зоні підземних кабельних ліній електропередачі на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях - на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту;

- стороннім особам перебувати на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, відчиняти двері і люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж; робити накиди на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

- ловля риби під проводами повітряних ліній електропередачі;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

- складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали.

Шановні батьки! Виховання дітей прямий обов’язок дорослих, не забувайте щоденно нагадувати їм про небезпеку електричного струму.

Назад Вперед

Адреса

18002

м.Черкаси

вул.Гоголя 285

тел: (0472)36-02-69

факс: (0472)36-02-63

E-mail: kanc@obl.ck.energy.gov.ua

Архів новин

Вересень 2017 (22)
Серпень 2017 (35)
Липень 2017 (37)
Червень 2017 (14)
Травень 2017 (25)
Квітень 2017 (18)
^