Заголовок сторінки

ІНФОРМАЦІЙНІ ЛИСТИ З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ

Шановні черкащани та жителі області, громадяни та споживачі електроенергії!

Електрична енергія вірний помічник на виробництві і в побуті. Але наскільки електричний струм є корисним, настільки ж може нести небезпеку для організму людини. Щоб безпечно користуватися електричною енергією, потрібно знати та дотримуватись правил електробезпеки.

ПАТ «Черкасиобленерго» регулярно інформує про основні правила електробезпеки, слідування яким допоможе зберегти здоров’я міцним та не піддівати загрозі життя.

Лінії електропередач - об’єкти підвищеної небезпеки

Уздовж усіх повітряних та кабельних ліній електропередач встановлена охоронна зона у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, які віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на певну відстань. У охоронній зоні електроустановок необхідно дотримуватися правил електробезпеки.

Учні черкаських шкіл вивчали правила з електробезпеки

З метою упередження нещасних випадків та травматизму дітей, пов’язаних із ураженням електрострумом, ПАТ «Черкасиобленерго» продовжує впроваджувати навчально-пізнавальний проект «Енергетика очима дітей». Так, у рамках цього проекту, працівниками Товариства розроблено та проведено «Цікаві уроки з електробезпеки. Нещодавно до цього заходу долучилися учні 2 та 3 класів загальноосвітньої школи №12 та першої міської гімназії містаЧеркаси – усього близько 200 дітей.

На уроці розповідь про електричну енергію поєднувалась із веселими іграми, завданнями та загадками. У захваті школярики були й від мультиплікаційних фільмів про електробезпеку та з цікавістю розглядали тематичні слайди.

У ході цих занять учні молодших класів ознайомились з дією електричного струму на організм людини, вивчили основні правила електробезпеки на вулиці та в побуті, розширили і поглибили знання правил з електробезпеки. В кінці уроку кожен із них отримав сертифікат «Знавця техніки електробезпеки».

На завершення, для закріплення отриманої інформації, учні згодилися взяти участь у творчому конкурсі «Безпечна електроенергія».

Відділ з питань взаємодії з органами державної влади та ЗМІ ПАТ «Черкасиобленерго»

 

 

Зелені насадження: правила безпечного утримання

 

Наближені до дротів повітряних ліній електропередачі гілки дерев під час поривів вітру створюють небезпеку для людей, які знаходяться поруч.

Служба охорони праці ПАТ «Черкасиобленерго» попереджає: контакт зелених насаджень з електричними дротами може призвести до нещасних випадків.

За статистикою, причиною третини всіх обривів повітряних ліній електропередач є неналежне утримання зелених насаджень у охоронних зонах повітряних ліній. При падінні, дерева обривають дроти, ламаються опори, створюється небезпека для оточуючих.

Щороку в Товаристві питання розчистки трас повітряних ліній електромереж постає особливо гостро. В містах і населених пунктах області у кожного дерева має бути господар. Він мусить видаляти аварійні і сухостійні дерева, обрізати сухі й поламані гілки, слідкувати , щоб гілки дерев не наближалися до електродротів.

Аби уникнути величезної кількість аварій та постійних витрат коштів на їх ліквідацію, бригади ПАТ „Черкасиобленерго” здійснюють рубку дерев у охоронних зонах повітряних ліній електропередачі. Часом це становить 30-40% часу роботи лінійних бригад. У бригадах енергетиків немає фахового еколога та озеленювача, тому часом така діяльність трактується природоохоронною прокуратурою та екологічною інспекцією як порушення природоохоронного законодавства.

Чинне законодавство визначає відповідальність за утримання дерев в містах та селах. Згідно ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п.4 „Правил охорони електричних мереж”, утримання зелених насаджень, в тому числі і в охоронних зонах повітряних ліній, повинні здійснювати власники зелених насаджень. Згідно „Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України”, відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається на підрозділи органів місцевої державної виконавчої влади, на підприємства (на території яких знаходяться насадження) і на власників присадибних та прилеглих ділянок.

Обов΄язок ПАТ „Черкасиобленерго” – згідно із заявками власників зелених насаджень здійснювати відключення повітряних ліній для безпечного проведення робіт з обрізки дерев.

ПАТ „Черкасиобленерго” закликає власників дерев своєчасно вирішувати питання безпечного їх утримання та попереджає про право відключати від електромережі абонентів, які не утримують зелені насадження відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Служба охорони праці та пожежної безпеки ПАТ "Черкасиобленерго"


ПАМ'ЯТКА З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ ДЛЯ СІЛЬГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

 

 

 

В останні роки в охоронних зонах ПЛ 6-154 кВ підприємства сільгосподарства використовують техніку висотою вище ніж 4,5 м., що являється порушенням п.8 "Правил охорони електричних мереж", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97. №209, та несе небезпеку для об'ектів енергетики ПАТ "Черкасиобленерго" і загрозу життя та здоров'я персоналу сільгосподарських підприємств.
З метою забезпечення надійності роботи електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму, звертаємо Вашу увагу на необхідність дотримуватись Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97. №209.

Так згідно з п.8,9 Правил охорони електричних мереж (далі "Правила"), в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки, а саме:

- перебувати стороннім особам на території і в приміщеннях трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів та пристроїв, відчиняти двері та люки цих споруд, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та здійснювати самовільне підключення до електричних мереж;

- будувати житлові, громадські та дачні будинки;

- влаштовувати будь-які звалища;

- складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

- розпалювати вогнища;

- розташовувати автозаправні станції або інші сховища паливно-мастильних матеріалів;

- накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, електрообладнання трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв, демонтувати їх елементи;

- саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

- здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

- виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тонн, скидати і зливати їдкі речовини та ті, що спричиняють корозію, паливно-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).

Крім того, у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв без письмової згоди підприємства, у віданні якого перебувають ці мережі, а також без присутності його представника забороняється:

- будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;

- здійснення усіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних робіт, вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників та садів, а також поливання сільськогосподарських культур;

- проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин та механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метри;

- виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метри, а на орних землях - на глибині понад 0,45 метри, а також розрівнювання ґрунту (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).

Директор технічний ПАТ "Черкасиобленерго"                           А.О. Гончаренко
 

Закрыть