Заголовок сторінки

Недотримання Правил охорони електричних мереж організаціями та окремими громадянами нерідко призводить не тільки до порушення чинного законодавства в галузі енергетики та зниження якості електропостачання споживачів, а й створює велику небезпеку для здоров'я та життя людей. Так, протягом 2013 р. при виконанні земляних робіт сторонніми організаціями було пошкоджено 12 кабельних ліній Черкаського міського району електричних мереж. Ліквідація  наслідків потребувала значних  матеріальних витрат та  часу.

        Нині важливо нагадати, що  перед початком проведення будь-яких земляних робіт необхідно погодити проектну документацію у виробничо-технічному відділі Черкаського міського району електричних мереж, а за три доби до виконання робіт звернутися на дільницю кабельних ліній для виклику представника на місце роботи за тел..43-04-02.

В аварійних випадках, що вимагають невідкладних ремонтно-відновлювальних робіт, допускається виконання цих робіт без попереднього погодження з власником, але за умови виклику представника на місце роботи за т. 43-04-02

У разі виявлення кабелю, не позначеного у технічній документації на виконання робіт або у разі  його пошкодження слід негайно припинити роботи та повідомити про це диспетчера за тел. 37-25-49 або дільницю кабельних ліній за тел. 43-04-02.

Аби  уникнути електротравм, категорично забороняється:

  • наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів;
  • залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід;
  • відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції;
  •  залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередавання;
  • зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків;
  • кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач;
  • встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач;
  • розташовувати ігрові майданчики, а також: проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.

НАГOЛОШУЕМО!

При виконанні будь-яких робіт в охоронних зонах електричних мереж дотримуйтесь правил безпеки.

Якщо ви побачили обірваний провід, відкриті двері підстанції, кабель в траншеї, пам’ятайте, що всі вони перебувають під напругою, тому смертельно  небезпечним є не лише дотик, а й наближення до них. Розкажіть про це дітям. При виявлені будь-яких  пошкодження електромереж, повідомте диспетчеру електромереж за тел. 37-25-49.

Черкаський міський РЕМ

Закрыть