Заголовок сторінки

  

Коли людство почало вивчати природу електричного струму воно й гадки не мало, що пройде невеличкий проміжок часу і він стане невід'ємною частиною його життя.

 

Спочатку електрика використовувалась виключно як освітлення будівель і вулиць. Електричні лампи розжарювання поступово витіснили гасові лампи як більш пожежобезпечні. А згодом, з винаходом змінного струму і електричних машин, електроенергія почала застосовуватись у промисловості і електропривід витіснив парові машини. З винаходом динамомашини стало зрозуміло, що електроенергії можна виробляти більше. З цього моменту електроенергія стала товаром і розпочалось змагання за першість у створенні приладу, який міг би порахувати її споживання. Участь у цьому змаганні взяли різні люди одночасно в різних частинах світу - від науковців до дилетантів і просто мрійників, різними були й підходи до створення першого лічильника електричної енергії.

Історії відомі електролітичні, маятникові, моторні лічильники але перемогу у цьому змаганні здобули лічильники індукційні, експозиція яких представлена в музеї. Виробники лічильників змагались за їх габарити, вагу, дизайн, нові функціональні можливості, але завжди незмінними залишались високі стандарти та точність вимірювання. Саме таким вимогам відповідають суча сні електронні лічильники, які також представлені в експозиції музею.

Закрыть