Мріє відновити Каховську ГЕС та пригостити черкащан кавунами: як енергетик з Херсонщини переїхав з родиною до Черкаського району

Головна / Новини/Мріє відновити Каховську ГЕС та пригостити черкащан кавунами: як енергетик з Херсонщини переїхав з родиною до Черкаського району
26.07.2023 08:30

Зруйновані війною підприємства та будинки. Все це родина Шинкаренків бачила, поки перебувала у себе вдома на Херсонщині, у Новій Каховці. Аж поки Олександра Шинкаренка не почали примушувати працювати на окупанта. Тоді вони з родиною ухвалили рішення – евакуюватися на Черкащину. Тут добрі люди забезпечили житлом, харчами та засобами гігієни, а ПАТ «Черкасиобленерго»  – роботою.

Родина розповіла, який шлях подолала, що пережила, та як їх прийняла Черкащина.

У Новій Каховці, де раніше проживала родина, Олександр Шинкаренко працював енергетиком, відновлював жителям електропостачання.

- Олександр Шинкаренко переїхав до нас в серпні 2022 року, у грудні він влаштувався працювати електромонтером у Худяківську дільницю ВСП «Черкаські енергетичні мережі»,- зазначив нинішній керівник Олександра, майстер Худяківської дільниці ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Роман Василига.

За словами інженера з охорони праці ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Максима Дяченка, Олександр вже мав досвід роботи енергетика, володів необхідними у роботі знаннями і навичками.

- Коли я проводив вступний інструктаж,то він проявив себе як професійний працівник, який готовий приступати до роботи. Залишилось лише провести іспит, щоб допустити його до виконання робіт. Він відповідально ставиться до роботи, дотримується правил охорони праці,- розповів Максим Дяченко.

Пригадує, як прийшов працювати до ПАТ «Черкасиобленерго» і Олександр Шинкаренко.

- Колишній працівник розповів мені, що на Черкащині також є компанія, яка займається розподілом електроенергії споживачам, порадив туди звернутися. Як і в рідному місті, тут я також виконую планові роботи: заміну проводів, опор, розчистку від гілля повітряних ліній електропередач. Бувають випадки, коли у людей зникає світло, тоді їдемо, дивимося, що там трапилось, ремонтуємо. Робота подобається, колектив хороший, допомагають усім. Дуже радий, що нам вдалося виїхати і зберегти життя своїм рідним,- ділиться спогадами електромонтер Худяківської енергодільниці ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Олександр Шинкаренко.

За перші місяці війни родина чимало пережила, адже ворог цілив ракетами у підприємства, будинки жителів. Було обмаль їжі, вкрай важко дістати медикаменти, зняти готівку.

- За перший місяць повномасштабного вторгнення не лишилось жодного вцілілого підприємства. Доводилось працювати під обстрілами. Втім ми працювали до останнього. Потім ворог призначив своє керівництво. Тоді я відмовився на них працювати і ми ухвалили рішення виїжджати. Хлопці, які лишились з моєї бригади, потрапили під мінометні обстріли. Чи вижили вони, я навіть не знаю. Будинок між нашим і сусіднім також пошкодили обстрілами. В результаті - пів будинку немає в нас, пів будинку у сусідів і навпроти теж по пів будинку,- сказав Олександр Шинкаренко.

Родина два тижні чекала мікроавтобус, бо багато людей хотіли виїхати. Коли ж їм зателефонували, то збирались дуже швидко. Можна було брати тільки по одній сумці на людину, тож Олександр, його дружина та теща зібрали те, що лежало під рукою: трохи речей, продуктів та насіння домашніх херсонських помідорів. 

- Тут біля будиночку ми і посадили наші помідори, скоро збиратимемо врожай. Це домашній сорт, вони ростуть великі і дуже смачні. Приємно, що тепер вони нагадують нам частинку нашої Херсонщини,- прокоментувала дружина Олександра Шинкаренка Наталія. - Нам дуже допомогла сільська рада, вона підказала цей будиночок. Хазяйка тут не проживає, тож ми прибрали та облаштували територію. Побілили, помазали, привели до ладу всередині будинку. Дуже вдячні і сусідам, бо дали пральну машинку автомат, ліжко, диван, телевізор покористуватись. Пастир нашого села забезпечив нас продуктами та засобами гігієни, коли ми приїхали. Дуже велика за це усім подяка.

Родина вдячна за підтримку і колективу нашого Товариства.

- Коли я прийшов у адміністрацію влаштовуватись на роботу, то перше запитання керівництва було: «Яка вам допомога потрібна?». Коли вже влаштувався на дільницю, то хлопці те ж саме запитували. Закрутки, картоплю, навезли всього. Я мрію, що повернуся додому і разом з іншими енергетиками відновлюватиму Каховську ГЕС. Черкащан пригощатиму  кавунами і виноградом, ми завжи пам’ятатимемо про їх доброту. Втім зараз маємо спільно працювати на перемогу там, де ми перебуваємо,- зазначив Олександр Шинкаренко.

Подружжя перевезли із собою на Черкащину і 90-річну матір дружини Надію Олександрівну.  Жінка пережила Другу світову і тепер знову змушена рятуватись від війни.

- Дуже вдячна черкащанам за те, що вони прийняли нас, як рідних. Вони дуже добрі, уважні і хлібосольні,- наголосила мати дружини Надія Олександрівна.

Тож ПАТ «Черкасиобленерго» отримало у свою команду енергетиків кваліфікованого спеціаліста, тепер спільно виконуватимуть завдання з якісного та надійного розподілу електроенергії споживачам, а також працюватимуть на волонтерському фронті заради перемоги.