З гарними думками та молитвами. Від початку війни фахівчиня ПАТ «Черкасиобленерго» випікає воїнам смаколики

Головна / Новини/З гарними думками та молитвами. Від початку війни фахівчиня ПАТ «Черкасиобленерго» випікає воїнам смаколики
10.08.2023 13:20

З перших днів повномасштабної війни працівниця нашого Товариства Тетяна Іванцова допомагала воїнам: закуповувала ліки, одяг, продукти харчування, готувала гарячі обіди. Потім розпочала випікати. Нині не припиняє частувати воїнів домашньою випічкою. Разом із смаколиками передає патріотичні обереги і трішки материнського тепла. Окрім цього вона продовжує виконувати свої професійні обов’язки. Працює - діловодом канцелярії ПАТ «Черкасиобленерго».

Тетяна Іванцова розповіла, з чого почалась її історія волонтерства, які труднощі виникали та де черпала натхнення допомагати захисникам. Тетяна пригадує, що велике бажання допомогти почалося зі здачі крові в якості донора.

 - На другий день війни 25 лютого я здала кров для порятунку солдатів. З цього все і почалося. Трохи згодом до мене звернувся знайомий з проханням допомогти нагодувати 86 хлопців з тероборони. Звісно, я погодилась. Відразу дістала м’ясо, крупи, втім було складно, бо не мала об’ємного посуду: каструль, лоточків. Але все одно готувала,- ділиться Тетяна Іванцова.

Про те, що воїнам важлива турбота та домашнє тепло Тетяна знала з особистого досвіду, адже своєму синові жінка часто передавала їжу під час служби в армії. Тому тепер, у важку хвилину, своєю опікою вона вирішила ділитися із нашими захисниками. Волонтерка слідкувала за повідомленнями в засобах масової інформації і намагалась закривати потреби воїнів. 
- Коли налагодилося готування страв у кав’ярнях та школах, виникла потреба у об’ємному посуді, то я діставала і передавала. Закуповувала ліки на передову, продукти на Херсон, білизну, засоби гігієни, ліки та продукти на Бахмутський напрямок. Також купувала і передавала одяг та взуття пораненим в лікарню. На початку було складно, бо доводилось годинами стояти в чергах до аптек,- зазначає працівниця Товариства.

Потім Тетяна Андріївна розпочала випікати. Раніше жінка працювала кондитером у закладі харчування, тож тепер змогла стати корисною у цій справі, і крім того мала велике бажання поділитися домашнім теплом. 
Тетяна тримала контакт із волонтерами. Коли знала, що готується машина на відправку, завжди готувала смачненьке. 
- Я питала у водія Ігоря, коли він їхатиме, і до цього часу старалась встигнути. В основному випікала вночі, щоб на ранок було свіженьке. Потім йшла на роботу. Було таке, що машина виїздила наступного дня вранці і часу на приготування було зовсім мало. Тому переживала, щоб усе встигнути,- пригадує Тетяна Андріївна.

За словами жінки, в основному вона випікає пироги. Начинка буває різна, зважаючи на погодні умови, адже дбає, щоб випічка не зіпсувалась в дорозі. А також булочки з корицею, кунжутом, горіхами, маком. Як похолодає, то планує розпочати варити вареники.

- Крайній раз вдалося наготувати більше 200 пиріжків та булочок. До Великодня напекла більше 100 пасок. Випікала по два-три заходи. Було важко, коли відключали світло, то я переживала, щоб встигнути все зробити,- розповідає Тетяна Андріївна. – А ще ж хотілось і прикрасити, і написати слова підтримки. Тому робила з тіста листочки чи квіти, клеїла патріотичні наклейки, обов’язково клала прапор в коробку, а на ньому писала вірші. Зараз окрім патріотичних оберегів завжди їм пишу, щоб берегли себе.
Про справу Тетяни Андріївни знають і у її колективі, завжди підтримують волонтерку та вдячні за небайдужість.
- На фронті захисникам та захисницям потрібно немало. Кожен з нас може зробити трішки більше. Пишаюсь, що моя колега Тетяна робить те, що гарно вміє – готує смаколики. Пиріжки – це частина домашнього затишку і своєрідний оберіг матерів, дружин, сестер. Вона вірить, що виготовлені власноруч страви не лише нагодують наших воїнів, а й допоможуть відчути затишок і тепло, якого вони так потребують там, далеко від домівок.  Тетяна готує пиріжки за домашніми рецептами, з позитивними думками, молитвами та побажаннями якнайшвидшого повернення додому з перемогою. Варто допомагати всім, чим зможемо. Від цього залежить наша перемога,- прокоментувала діловод канцелярії Анастасія Деряженко. 

Завідувач канцелярії Валентина Горяніна додає, що Тетяна Іванцова не лише має чуйне серце, а й є кваліфікованим фахівцем і якісно виконує свої професійні обов’язки.

- Добросовісна, відповідальна до своїх службових обов’язків.  Дуже комфортно і зручно працювати з нею в нашому маленькому колективі. Не байдужа до проблем близьких, адже я відчула це на собі особисто. Дуже приємно, що в такий тяжкий для країни час вона знаходить сили та натхнення потішити наших воїнів домашніми смаколиками,  випічкою, адже за першою освітою вона – кулінар. Світ тримається на небайдужих, не здатних пройти повз, це про нашу Тетяну Андріївну,- наголосила Валентина Горяніна

Товариство ПАТ «Черкасиобленерго» пишається своїми працівниками, адже серед них є багато чуйних, добрих, готових допомагати, не шкодуючи свого часу та енергії.  Про це зазначає і голова первинної профспілкової організації ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний.

- В цілому наше Товариство надає дуже велику допомогу Збройним Силам України як кожен окремо, так і спільно з адміністрацією та профспілковою організацією. Наш колектив постійно перераховує кошти на потреби воїнів, плете маскувальні сітки та кікімори, діти енергетиків малюють листівки і створюють обереги для наших захисників. До нового року наше підприємство зібрало кошти та закупило подарунки для воїнів. Загалом за період війни Товариство допомогло воїнам на понад 60 мільйонів гривень. І далі спільно ми продовжуємо працювати на перемогу. Тож мені дуже приємно, що поруч з нами працюють такі добрі люди, як Тетяна Андріївна. Переконаний, що воїни згадують її з великою вдячністю, адже саме вони  наближають для нас з вами цю перемогу,- зауважив Олександр Чорний.
Сама ж Тетяна Андріївна впевнена, що ми не та нація, яка падає на коліна, а та, яка впевнено рухається вперед. Тому спільно крок за кроком, день за днем йтимемо до мети.