Від ідеї до благодійності. Як енергетик Товариства створив музичний гурт та допомагає воїнам

Головна / Новини/Від ідеї до благодійності. Як енергетик Товариства створив музичний гурт та допомагає воїнам
17 серпня 2023

Вже понад 8 років у ПАТ «Черкасиобленерго» працює майстер служби ізоляції та захисту від перенапруг Іван Гуриненко. Музика та енергетика ще у студентські роки заполонили душу хлопця і тепер він не лише дбає про надійний і безаварійний розподіл електроенергії, а й спільно з колегами-музикантами проводить благодійні концерти та збирає кошти на підтримку Збройних Сил України.

Про історію створення музичної групи, її розвиток та успіхи Івана у енергетичній сфері дізнавайтесь у цьому матеріалі.

Іван Гуриненко опановував професію енергетика у двох навчальних закладах. Спочатку вчився у Черкаському політехнічному технікумі на інженера-енергетика, потім по спеціальності продовжив навчання у київському виші – Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Цю сферу обрав не випадково, адже знав, що вона завжди буде цікавою та актуальною, до того ж енергетиком також є його мама.

– У ПАТ «Черкасиобленерго» я влаштувався у 2015 році на посаду електромонтера. Потім став майстром служби ізоляції та захисту від перенапруг. Спільно з колегами ми здійснюємо планові, позапланові або аварійні випробування електрообладнання. Також випробовуємо силові, вимірювальні трансформатори, вимірюємо заземлюючі пристрої, проводимо тепловізійний контроль обладнання на наявність дефектів,– розповів Іван Гуриненко.

Про якісний та професійний підхід Івана до роботи зазначають і колеги-енергетики.

– У підпорядкуванні Івана Гуриненка перебуває одна бригада, з якою вони здійснюють виконання планових робіт на підстанціях 150-110-35 кВ. Він дуже гарно виконує свої професійні обов’язки, і я переконаний, що в подальшому у нього є гарна перспектива продовжувати займатися цієї справою та розвиватися професійно,– зазначив заступник директора технічного з високовольтних мереж ПАТ «Черкасиобленерго» Валентин Бурла.

А крім того своїми знаннями спеціаліст ділиться зі слухачами курсів навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго».

– Коли є необхідність навчання працівників нашого Товариства у навчальному центрі, то ми залучаємо Івана Гуриненка до проведення занять в якості лектора, тому що він як професіонал і як людина може багато чого навчити і студентів вищих навчальних закладів, і наших працівників, які проходять первинну підготовку, підвищення кваліфікації,– зазначив директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат.Загалом Івана я знаю ще з часів навчання у Черкаському політехнічному технікумі. Він був досить наполегливим, відповідальним і добросовісним студентом, і в той же час він мав змогу доторкнутися до атмосфери творчості, яка панувала в цьому технікумі. Позитивний як людина, яка творчо розвивається і досягла певних успіхів у всіх напрямках своєї життєдіяльності.

У музиці Іван проявляє свій творчій потенціал. Пише тексти до пісень та виконує їх. У вільний від роботи час разом з гуртом проводить концерти. З початку повномасштабної війни їх колектив «Lemon BITE» долучився до допомоги Збройним Силам України.

– Ідея створити щось своє розпочалася у 2014 році, коли я закінчив університет у Києві. Моєму найкращому другу подарували акустичну гітару,  у мене вже були деякі вірші, тож ми вирішили поєднати їх з музикою,– пригадує енергетик. – Спочатку ми вдвох брали за приклад пісні інших виконавців, робили на них кавери і виступали вдвох. Потім до нашого колективу доєдналися бас-гітаристка та барабанщик. І тоді починаючи з 2015року ми виступали вчотирьох. Це були фестивалі, концерти в Чернівцях, Києві, Черкасах та інших містах.

Гурт працює у рок-напрямку, має україномовний контент. Після повномасштабного вторгнення концерти стали невід’ємною частиною життя гурту.

– За цей час вже відбулось більше 15 благодійних концертів в Черкасах, Києві, Житомирі, Львові, в районах Черкаської області. Ми передали більше 50 тисяч гривень, зібраних на благодійних концертах та аукціонах. Орієнтовно таку ж суму зібрали організатори заходів, на які нас запрошували як виконавців,– зазначив вокаліст гурту.

Також Іван додає, що кожного разу вони відшліфовують техніку виконання, вокал, музику, продовжують експериментувати та радувати своїх шанувальників. Втім головне, що таким чином вони стали корисними у нинішній, складний час для країни. Тож переконані, що допомагатимуть і надалі робити цю справу заради спільної перемоги. Так, колектив до Дня Незалежності України випустить новий англомовний трек під назвою «Our Flag», який можна буде прослухати на сторінці гурту в YouTube - https://youtube.com/@lemonbite5479. Крім того, трек буде доступний на стрімінгових платформах YouTube Music, Apple Music, Spotify та інших, а також нова композиція буде виконуватися гуртом на найближчих благодійних концертах, тож усі бажаючі зможуть почути її наживо та зробити свій внесок на користь Збройних Сил України.