ПАТ «Черкасиобленерго» взяло участь в Energy Club щодо кадрових стратегій

Головна / Новини/ПАТ «Черкасиобленерго» взяло участь в Energy Club щодо кадрових стратегій
05 вересня 2023

Сучасні вимоги до персоналу у енергетичній сфері, формування кадрового резерву та партнерство з навчальними закладами обговорили днями під час ток-шоу Energy Freedom by Energy Club. У заході взяли участь представники урядових структур, науково-освітніх установ, енергетичних компаній, органів центральної влади. Поділилась досвідом ведення кадрової роботи у Товаристві директорка з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч.

Так, учасники зустрічі зосередили увагу на ключових аспектах кадрової стратегії в енергетичному секторі України.

Зокрема віцепрезидент Energy Club, радник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Валерій Безус наголосив, що в умовах повномасштабної війни питання кадрового забезпечення є дуже важливим, оскільки від цього залежить відновлення країни.

- Україна зіштовхується з багатьма викликами одночасно - це і певна криза кадрів в галузі, що розгорталася перед активною військовою агресією, до якої додався виклик війни та тероризму, й глобальний виклик енергетичної трансформації. Питання кадрового забезпечення відновлення України є чи не більш вагомим, аніж питання фінансового забезпечення. В цьому напрямку є солідні напрацювання як з боку бізнесу, так і вітчизняних вишів. Наше завдання - посилити та дефрагментувати ті напрацювання,- наголосив Валерій Безус.

Про те,  як колектив ПАТ «Черкасиобленерго» спільно працює на користь розвитку галузі та виконує свої основні завдання, про навчання та мотивацію персоналу, співпрацю з навчальними закладами розповіла директорка з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч.

- Найбільша цінність для ПАТ «Черкасиобленерго» - це наш колектив. Ми максимально приділяємо увагу персоналу, дбаємо про комфорт, зручність та безпеку на робочих місцях, впроваджуємо сучасні технології, навчаємо працівників, адже зацікавлені у тому, щоб колектив був вмотивований. Так, за 6 місяців 2023 року плинність персоналу становить 4,6%, це показник низького рівня плинності і сталості, кількісного та якісного складу трудового колективу. На сьогодні укомплектованість нашого персоналу – 95%. Станом на 30.06.2023 року розмір мінімальних гарантій з оплати праці в Товаристві – на 40,6% вищий, ніж того вимагають умови галузевої угоди. Також на підприємстві діє соціальний пакет, який включає в себе надання матеріальної допомоги працівникам, які перебувають у складних обставинах. Хочу підкреслити , що враховуючи те, що є можливість відмінити умови колективного договору згідно нинішнього законодавства, керівництво ухвалило рішення, що умови колективного договору виконуватимуться на 100%. Окрім цього ми співпрацюємо зі страховою компанією VARTO, частину послуг якої оплачує наше підприємство задля своїх працівників,- розповіла Надія Братаніч.

Також вона наголосила, що в умовах повномасштабної війни Товариство значні кошти направляє Збройним Силам України. Нині у ПАТ «Черкасиобленерго» 153 мобілізованих працівники, яким підприємство щомісячно виплачує матеріальну допомогу у розмірі 10 тисяч гривень. На базі підприємства діє дві бази відпочинку, де безкоштовно відпочивають родини мобілізованих працівників. 

Значну увагу приділяють і навчанню колективу. 

- На підприємстві створений навчальний центр, який забезпечений сучасним обладнанням, є лабораторія моделювання та аналізу виробничих ситуацій в енергетиці, обладнані класи для електромонтерів з експлуатації розподільних мереж повітряних ліній, клас для підготовки персоналу комерційної служби, тренажерна підготовка працівників оперативно-диспетчерської служби,- зауважила директорка з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч.-  Викладачами навчального центру в основному є керівники та спеціалісти ПАТ «Черкасиобленерго». Також проводиться первинна підготовка та підвищення кваліфікації. Крім того підприємство співпрацює з викладачами навчальних закладів. Ми проводимо ліцензування освітніх програм, підготовку бакалаврів і магістрів за енергетичними спеціальностями для Національного університету біоресурсів та природокористування України, Київського політехнічного інститутуту імені Ігоря Сікорського, Черкаського державного технологічного університету та ряду фахових коледжів. 

Також Надія Петрівна підкреслила, що Товариство зацікавлене у молодих спеціалістах, тож активно залучає студентську молодь на стажування та практичне навчання. 

Серед іншого учасники заходу розглянули перспективи та тренди у сфері HR в енергетиці, європейський досвід у підготовці енергетичних спеціалістів, взаємодію інститутів освіти та енергетичних компаній, проблеми підготовки кадрів для енергетики, відновлення та модернізацію в енергетиці, корпоративні програми для підготовки, мотивації та утримання персоналу.

На завершення заходу модератор зустрічі, віцепрезидент Energy Club Артем Мартинюк підкреслив, що аналізуючи доповіді учасників, рівень освіти та потенціал спеціалістів енергетики є досить високим, тож він переконаний, що спільно з бізнесом, представниками галузі  та освіти їм вдасться успішно вирішити ряд актуальних питань.