ПАТ «Черкасиобленерго» встановило трансформаторну підстанцію для обласного медзакладу онкології

Головна / Новини/ПАТ «Черкасиобленерго» встановило трансформаторну підстанцію для обласного медзакладу онкології
07 вересня 2023

ПАТ «Черкасиобленерго» забезпечило КНП «Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської обласної ради» додатковою потужністю 500 кВт для приміщень радіологічного корпусу променевої терапії з новим обладнанням – лінійними прискорювачами. Нині встановлено нову трансформаторну підстанцію потужністю 630 кВА, яка пройшла усі необхідні лабораторні випробування та готова до включення в роботу.

Як розповів директор з інвестицій та перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Віктор Шевчук, роботи щодо будівництва трансформаторної підстанції Товариство взяло під свою відповідальність. 

- До нас звернулись представники клінічного центру онкології щодо приєднання додаткової потужності для комплексу променевої терапії з лінійними прискорювачами. Враховуючи важливість такого об’єкту з боку Товариства було ухвалено рішення в найкоротші терміни виконати заходи, пов’язані із забезпеченням замовленої потужності. Так, ми розробили та затвердили проєктно-кошторисну документацію, організували прокладання додаткових ліній 10 кВ та встановлення трансформаторної підстанції потужністю 630 кВА з двома силовими трансформаторами для забезпечення другої категорії надійності електропостачання. Усі роботи було виконано у встановлені терміни,- розповів директор з інвестицій та перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Віктор Шевчук.

Про важливість застосування лінійних прискорювачів у лікуванні пацієнтів зауважив директор Клінічного центру онкології, гематології, трансплатології та паліативної допомоги Віктор Парамонов.

- Мав зустріч із головою правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олегом Самчуком, яка привела до позитивного результату. Вдячні за співпрацю та оперативність, будівництво приміщення для лінійних прискорювачів ще не завершено, а ПАТ «Черкасиобленерго» вже свою роботу виконало,- відзначив Віктор Парамонов. - Ті потужності, які закладені, перекриють нашу сьогоднішню потребу та фактично всю нашу профільну радіологічну службу. До діючого обладнання маємо намір добавити два лінійних прискорювачі для безпечності, швидкості, точності та зручності. Апарат точно спрямовує високі дози опромінення на пухлину, оминаючи навколишні здорові тканини. Тож перехід на лінійні прискорювачі – це прорив на 100 кроків вперед.

Також Віктор Парамонов додав, що саме такі кроки зі встановлення лінійних прискорювачів забезпечують нам рівень європейських країн, адже медики рухаються по єдиному стандарту лікування, який виписаний провідними країнами, і базується на доказовій медицині.

Будівництво такого об’єкту як пріоритетне завдання визначило для себе і керівництво Черкаської області, тож держава спрямувала кошти, щоб таке обладнання було придбано. Про це наголосив Віктор Парамонов.

- Роботи з будівництва трансформаторної підстанції та прокладання додаткових кабельних ліній повністю завершені. Ці роботи проведені задля безперебійного та надійного живлення електроенергією данного об’єкту. Підстанція пройшла лабораторні випробування і готова до роботи,- прозвітував головний інженер ТОВ «ЕЛЕКТРО СВІТ»  Микола Філіпов.

Усі організатори та виконавці робіт з будівництва об’єкту переконані, що такий проєкт, незважаючи на воєнний стан в Україні, дасть позитивні результати не лише у лікуванні пацієнтів, а й наблизить нас на крок до впровадження європейських стандартів медицини.