У ПАТ «Черкасиобленерго» проводять розчистку високовольтних ліній механізованою технікою

Головна / Новини/У ПАТ «Черкасиобленерго» проводять розчистку високовольтних ліній механізованою технікою
18.10.2023 08:59

Для якісного обслуговування повітряних ліній та забезпечення надійного електропостачання споживачам Черкащини, енергетики Товариства здійснюють розчистку високовольтних ліній за допомогою механізованої техніки.

Нині розчистку трас високовольтних повітряних ліній виконують працівники служби високовольтних ліній із залученням бульдозера.

Начальник служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго»  Олександр Келеберда зауважив, що обслуговування таких ліній є одним із пріоритетних завдань Товариства.

- Високовольтні повітряні лінії 35-110-154 кВ забезпечують передачу значних обсягів електроенергії на велику відстань, зокрема транзит електроенергії між областями. Загалом високовольтні лінії є важливим елементом енергосистеми України,- прокоментував Олександр Келеберда.-  На балансі нашого підприємства перебуває понад 4000 км високовольтних ліній. Тож з метою якісного та безперебійного розподілу електроенергії ми проводимо розчистку трас. Для більш швидшої та якісної розчистки все частіше залучаємо механізовану техніку.

Так, спеціалісти служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго» нині обслуговують високовольтну лінію 154 кВ.

- Працюємо на лінії 154 кВ, виконуємо механізовану розчистку траси із залученням бульдозера.  Вже виконали розчистку на 5-6 га. Вручну ми в виконували такий обсяг розчистки близько місяця,- розповів електромонтер служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чо.

Оперативніше та якісніше вдається розчистити від порослів охоронну зону повітряних ліній за допомогою бульдозера. Про це зазначив  водій бульдозера служби високовольтних ліній ПАТ «Черкасиобленерго» Владислав Тібенко.

- Із залученням бульдозера ми виконуємо розчистку значно швидше та ефективніше. Ці роботи було б складно виконати вручну. Тож така техніка не лише якісніше виконує цей вид робіт, а й значно економить час і людські ресурси,- зауважив Владислав Тібенко.

Спеціалісти служби високовольтних ліній відзначають, що їх головний обов’язок – дбати про справний технічний стан ліній, адже від цього залежить надійний та безперебійний розподіл електроенергії. Тож і надалі виконуватимуть усі необхідні роботи.