У навчальному центрі Товариства пройшли навчання майстри лінійних дільниць

Головна / Новини/У навчальному центрі Товариства пройшли навчання майстри лінійних дільниць
04 січня 2024

З метою ефективнішого та якіснішого обслуговування ліній електропередачі, застосування нових технологій та обміну досвідом у навчальному центрі ПАТ «Черкасиобленерго» пройшли виробничо-технічне навчання майстри лінійних дільниць філій та підрозділів Товариства.

Так, працівники мали можливість ознайомитись із темами щодо експлуатації ліній, застосування нових технологій та обладнання, дотримання вимог нормативних документів з експлуатації електромереж та законодавства з охорони праці, вимірювання і випробування в електроустановках розподільних мереж та інші.

За словами директора навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитра Галата, цьогоріч, окрім навчання, первинної підготовки, підвищення кваліфікації, перепідготовки, вдалося організувати і навчання інженерно-технічного персоналу. Зокрема навчання проходили інженери з транспорту, інспектори комерційної дирекції, а також майстри лінійних дільниць.

– Навчання тривали протягом п’яти днів. Для слухачів ми підготували сорокагодинну пррограму, з актуальних та важливих для них тем. До проведення навчання також залучили працівників служби розподільних мереж, майстрів Черкаської міської філії та  Черкаських енергетичних мереж - аби забезпечити зворотній зв’язок між працівниками філій і фахівцями, які працюють в головному офісі. Також ми запросили представників компанії SICAME Ukraine, які ознайомили майстрів із сучасним обладнанням, технологіями ремонту, які на сьогодні впроваджуються в розподільних електромережах. Наостанок провели підсумкове практичне заняття ,– розповів Дмитро Галат.

Також він додав, що окрім нового матеріалу слухачі мали можливість обмінятись досвідом та в подальшому підтримувати комунікацію між колегами.

– Головне, що кожен з майстрів мав нагоду поділитися своїми напрацюваннями, щоб більш злагоджено і професійно виконувати спільну роботу. Все це сприятиме безаварійній роботі розподільних мереж та надійності електропостачання,– зауважив Дмитро Галат.

Заняття на тему «Забезпечення вимог діючих нормативних і проектних документів під час підготовки і будівництва ліній електропередач напругою 0,4-20 кВ» провела слухачам заступниця начальника проектно-кошторисного відділу ПАТ «Черкасиобленерго» Світлана Король.

– Дуже приємно було поспілкуватися з працівниками, які безпосередньо виконують роботу по проектах, розроблених нашим відділом. Переконана, що така комунікація дуже доречна та поліпшить виробничий процес,- зазначила Світлана Король.Наші спеціалісти добре орієнтуються у вимогах нормативних документів, правилах улаштування електроустановок. Під час заняття ми обговорили основні вимоги, яких необхідно дотримуватись при будівництві ліній. Звернули увагу, зокрема, на вимоги щодо влаштування заземлень, відстаней між опорами та габаритів ліній. Тобто основні моменти, щоб наші лінії працювали якісно та справно.

За словами ж майстрів лінійних дільниць навчання виявилось для них дуже корисним та інформативним.

– Спільно з колегами пройшов курс виробничо-технічного навчання, ми поновили знання, які опановували раніше, дізналися багато корисної інформації про використання нових технологій. Вдячний колективу навчального центру та усім організаторам навчання за змістовний матеріал,– розповів майстер Іркліївської дільниці Чорнобаївської філії ВСП «Золотоніські енергетичні мережі» Галенко Станіслав.

Майстер дільниці ВСП «Золотоніські енергетичні мережі» Вячеслав Придворний зауважив, що дуже корисно було поспілкуватися з колегами.

– Було дуже пізнавально поспілкуватися з майстрами інших відокремлених структурних підрозділів, ми поділилися своїми робочими завданнями, дізналися один у одного про застосування різних методів виконання поточної роботи. Дуже задоволені таким спілкуванням, адже це була чудова нагода зустрітися та обмінятись досвідом із колегами,– зазначив Вячеслав Придворний.

Майстер Корсунської дільниці Корсунь-Шевченківської філії ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Шевченко Володимир розповів, що вже не вперше відвідує навчальний центр.

– Це вже моє друге підвищення кваліфікації. Під час занять дізнався про сучасні методи монттажу і ремонту повітряниих та кабельних ліній, зокрема про з'єднувальні та кінцеві муфти для кабелів із зшитого поліетилену. Приємно, що нас тут гарно зустріли, чудові комфортні класи для навчання, викладачі дуже фахово подавали матеріал. Ми тут напрацювали механізми, як правильно і раціонально виконувати ту чи іншу роботу. Молодші хлопці розповідали про більш новіші технології, а ми, як старші колеги, поділились своїм досвідом експлуатації та ремонту повітряних ліній. Переконаний, що все це дасть змогу набагато ефективніше виконувати роботу,– прокоментував Володимир Шевченко.

Заступник директора з технічних питань ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Юрій  Сафонов зауважив, що відтепер майстри лінійних дільниць, які пройшли навчання, зможуть передати досвід електромонтерам та іншим колегам, які обслуговують лінії 0,4-20 кВ.

– Майстри отримали вагомі знання, які вони зможуть застосувати для виконання своїх обов’язків. Все це сприятиме безаварійному та надійному розподілу електроенергії споживачам Черкащини,– підсумував Юрій Сафонов.