У Навчальному центрі Товариства триває первинна підготовка електромонтерів з експлуатації розподільних мереж

Головна / Новини/У Навчальному центрі Товариства триває первинна підготовка електромонтерів з експлуатації розподільних мереж
06 лютого 2024

Навчальний центр ПАТ «Черкасиобленерго» розпочав первинну підготовку чергової групи працівників Товариства, які надалі працюватимуть електромонтерами з експлуатації розподільних мереж. Після завершення навчання та отримання свідоцтва вони матимуть змогу працювати в електротехнічних установках регіонального оператора системи розподілу. 

Так, директор навчального центру Дмитро Галат розповів, що саме за допомогою таких навчань Товариство поповнюється фаховими працівниками, що в свою чергу сприяє надійному та безаварійному розподілу електричної енергії споживачам Черкащини.

- Сьогодні в навчальному центрі стартувала первинна підготовка електромонтерів з експлуатації розподільних мереж. Це навчання розраховане для працівників Товариства, які не мають базової електротехнічної підготовки. Вони вивчатимуть основи електротехніки, основи електричних вимірювань, електроматеріалознавство та інші профільні предмети.  Після проходження загальної професійно-теоретичної підготовки, розпочнеться практичне навчання безпосередньо на своїх робочих місцях, яке триватиме два з половиною місяці. Куруватиме процес виробничого навчання інженер з охорони праці відповідної філії, а навчатиме працівника безпосередньо інструктор, тобто майстер виробничого навчання з числа висококваліфікованих досвідчених електромонтерів, який закріплений за кожним із працівників, які навчаються. Фінальним етапом навчання стане перевірка знань спеціальною комісією, яка призначається наказом голови правління ПАТ «Черкасиобленерго», та отриманням свідоцтва при присвоєння робітничої професії, у цьому випадку  –  електромонтер з експлуатації розподільних мереж,- розповів про хід навчального процесу директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат.  

Нині у слухачів курсу триває заняття з вивчення експлуатації та випробувань силового трансформатора у спеціальній лабораторії моделювання і аналізу виробничих ситуацій в енергетиці. Проводить його  провідний інженер навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго»  Валерій Шулевський.

- У цій лабораторії наявне основне обладнання, яке обслуговують електромонтери розподільних мереж, тож це дозволяє слухачам курсів максимально зрозуміти виробничі процеси. Нині ми вивчаємо силовий трансформатор, як здійснювати його обслуговування, ремонт, монтаж, демонтаж,- зауважив Валерій Шулевський.

Електромонтер Городищенської філії ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Юрій Шмунь переконаний, що такі знання потрібно постійно оновлювати.

- Я  вважаю, що проходити навчання –  це необхідність, бо людині властиво забувати, а тут якраз є можливість поновити знання. Робота з підвищеною небезпекою завжди потребує знань, оскільки одна похибка може вартувати здоров’я чи навіть життя. Тож освоїти знання максимально ефективно – одне з головних завдань працівників Товариства,- розповів Юрій Шмунь.

Навчальний центр ПАТ «Черкасиобленерго» постійно працює над підвищенням кваліфікації працівників Товариства, первинною підготовкою та перепідготовкою фахівців, аби максимально ефективно забезпечити підприємство висококваліфікованими спеціалістами.