ПАТ «Черкасиобленерго» долучилось до вебінару для студентів енергетичних спеціальностей, організованого Національним університетом біоресурсів і природокористування України

Головна / Новини/ПАТ «Черкасиобленерго» долучилось до вебінару для студентів енергетичних спеціальностей, організованого Національним університетом біоресурсів і природокористування України
07.02.2024 12:46

Питання ефективної та якісної підготовки студентів енергетичних спеціальностей, співпраці підприємців та науковців обговорили під час вебінару фахового освітнього акселератора «Енергетична безпека в умовах війни», організованого Навчально-науковим інститутом енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України.

У вебінарі взяли участь понад 150 учасників, серед яких – студенти та  викладачі ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України, Державного біотехнологічного університету (м. Харків), представників компаній «ДТЕК Київські електромережі», «ДТЕК Київські регіональні електромережі» та інші учасники.

В першу чергу тренінг був орієнтований на студентів старших курсів енергетичних спеціальностей, що навчаються за програмами бакалавра та магістра.

Спікером вебінару цього разу став директор навчального центру ПАТ «Черкасиобленерго» Дмитро Галат, який окреслив питання професійної підготовки в умовах виробництва на прикладі діяльності навчального центру Товариства. Причому навчальний центр проводить не тільки первинну підготовку, перекваліфікацію та підвищення кваліфікації з 13-ти актуальних для ПАТ «Черкасиобленеро» робітничих професій, а й цільові курси з охорони праці, пожежної безпеки та правил технічної експлуатації для керівників відокремлених структурних підрозділів та філій, інженерів з охорони праці, майстрів лінійних дільниць і бригад централізованого ремонту трансформаторних підстанцій, інспекторів комерційної служби, інженерів з транспорту, інших категорій інженерно-технічних працівників.

Так, він зауважив, що для успішної підготовки студентів енергетиків важливу роль відіграє виробниче навчання. Тож завдання ПАТ «Черкасиобленерго» якраз і полягає у ефективній співпраці з науково-педагогічними працівниками вищого навчального закладу для максимального висвітлення виробничих процесів, які відбуваються в енергетиці сьогодні, щоб належно підготувати фахівців, як робітничих професій, так і рівня бакалавра та магістра, що будуть працювати на посадах керівників та інженерно-технічних працівників.

- В умовах сучасного світу, викликів, пов’язаних з війною, студенту-енергетику важливо мати не лише теоретичні знання, а й практичні уміння і навички. Тож під час вебінару я звернув увагу на зміст і форми підготовки кваліфікованих робітників з пріоритетних професій для ПАТ «Черкасиобленерго» та інших енергетичних підприємств – операторів системи розподілу. Переконаний, що це допоможе майбутньому енергетику обрати для себе відповідний напрямок в енергетичній галузі, перелік відповідних компетентностей та практичних навичок, що дасть можливість максимально себе проявити,- наголосив Дмитро Галат.

Також він розповів про важливість оволодіння в першу чергу робітничими професіями для майбутніх фахівців енергетичної галузі.

- Наприклад, для служб комерційної дирекції базовими професіями є контролери енергонагляду та електромонтери з експлуатації електролічильників, для служби розподільних мереж – це електромонтер з експлуатації розподільних мереж. Якщо енергетик зможе виконувати роботи згідно кваліфікаційної характеристики таких робітничих професій, то в подальшому це дасть йому змогу оволодіти в повній мірі майбутньою спеціальністю, стати керівником або провідним фахівцем за відповідним напрямом енергетичної галузі,- зазначив Дмитро Володимирович.

Нагадаємо,  з метою якісної підготовки працівників енергетичної галузі ПАТ «Черкасиобленерго» постійно тримає тісний зв’язок з викладачами навчальних закладів, зокрема і з Національним університетом біоресурсів і природокористування України.

Так, голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук очолює Раду роботодавців Навчально-наукового інституту енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України. Завдання якої – опіка та підготовка конкурентоспроможних спеціалістів енергетики, проведення спільних заходів, залучення до співпраці бізнесу. Фахівці галузі та науковці переконані, що такий підхід до підготовки майбутніх енергетиків сприятиме розвиткові та оновленню енергетичної галузі, що особливо необхідно в умовах нинішньої ситуації в країні.