У Товаристві підсумували результати роботи за минулий 2023 рік

Головна / Новини/У Товаристві підсумували результати роботи за минулий 2023 рік
23 лютого 2024

Підсумкова нарада за участі голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука, директорів за напрямками діяльності, керівників відокремлених структурних підрозділів та філій Товариства відбулась у головному офісі компанії. 

Учасники зібрання проаналізували результати роботи за минулий рік, підсумували виконання виробничих, трудових, соціально-економічних зобов’язань, обговорили поточні питання, а також визначили перелік завдань та заходів на поточний рік.

Нарада розпочалась зі вшанування хвилиною мовчання усіх полеглих воїнів, які віддали своє життя за свободу та незалежне європейське майбутнє нашої країни. Потому зі вступним словом звернувся до колективу голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук. 

- Попри те, що вже два роки триває повномасштабна війна, наш колектив згуртовано та віддано працює, виконує не лише своє головне завдання – безаварійний та надійний розподіл електроенергії споживачам регіону, а й тримає волонтерський фронт. ПАТ «Черкасиобленерго» продовжує закупівлю необхідної техніки, обладнання, інструментів для Сил безпеки і оборони, наші працівники лагодять енергомережі, які постраждали від атак ворога та від негоди на Миколаївщині. 156 осіб Товариства стали до лав Збройних Сил України та боронять нас від ворога,- зауважив Олег Самчук.Хочу відмітити, що 2023 рік став періодом важливих досягнень. По-перше - після проведення довготривалих перемовин, Товариством укладено мирові угоди щодо врегулювання заборгованості ПрАТ «АЗОТ» перед ПАТ «Черкасиобленерго». Завдяки укладеним та затвердженим мировим угодам Товариство щомісячно отримує та в свою чергу погашає заборгованість перед ДП «Енергоринок» в розмірі майже 35 мільйонів гривень. Згідно умов мирових угод оплата здійснюється щомісячними платежами впродовж чотирьох років. По-друге - на сьогодні внаслідок дії мирових угод ПАТ «Черкасиобленерго» погасило кредиторську заборгованість перед ДП «Енергоринок», що дозволило Товариству закрити провадження у справі про банкрутство ПАТ «Черкасиобленерго», яке тривало майже 20 років. По-третє - стосовно двох незаконно відчужених гідроелектростанцій, а саме Корсунь-Шевченківської та Стеблівської, хочу наголосити, що на сьогодні тривають всі необхідні процесуальні дії для їх повернення у власність нашого Товариства. Загалом 2022-2023 роки були насичені різними випробуваннями. Це також стосувалося віялових відключень електроенергії, заживлення об’єктів критичної інфраструктури, військових об’єктів. Втім ми тримали тісний зв’язок з органами місцевого самоврядування, міською та обласною владою, аби вчасно реагувати на можливі форс-мажорні обставини та забезпечувати нормальну життєдіяльність регіону. Крім того, наше Товариство займає одне з перших місць в рейтингу компаній-операторів системи розподілу за рівнем надійності електропостачання (SAIDI). Завдяки злагодженій, спільній роботі наша енергосистема успішно здолала найскладніший осінньо-зимовий період 2022-2023 років. Виконані усі планові завдання за 2023 рік – капітальні ремонти ліній, енергообладнання, технічне обслуговування. 

Так, за словами директора технічного ПАТ «Черкасиобленерго» Павла Солохи завдяки застосуванню спеціальної техніки спеціалісти Товариства на 50% перевиконали план розчистки трас високовольтних ліній.

- Також енергетики на 100% виконали план з технічного обслуговування та капітальних ремонтів об'єктів електричних мереж. На 160% виконаний план ремонту силових трансформаторів 6-20 кВ, на 132% здійснено план заміни ізоляторів на повітряних лініях 35-154 кВ. Слід також зауважити, що негода, яка вирувала 26 листопада, спричинила ряд аварійних ситуацій, втім наші працівники успішно ліквідували наслідки небезпечних метеорологічних явищ,- розповів Павло Солоха.

Щодо фінансово-економічного стану на підприємстві протягом 2023 року, то надходження коштів у першочерговому порядку спрямовувались ПАТ «Черкасиобленерго» на здійснення ліцензованої діяльності з забезпечення надійної, безперебійної та якісної послуги з розподілу електричної енергії, що включає в себе виконання ремонтів та техобслуговування, постійного поповнення аварійного запасу, забезпечення надійності електричних мереж під час роботи в умовах високих температур та підготовки до осінньо-зимового періоду.

- Обсяги розподілу електроенергії споживачам склали 2 746,8 млн.кВт годин. У порівнянні з 2022 роком збільшення відбулось на 168,6 млн.кВт годин (обсяг розподілу електроенергії за 2022 рік 2578,2 млн.кВт годин). Фактична товарна продукція за розподіл у 2023 році  склала 2904,9 мільйонів гривень (без ПДВ), що на 78,1 мільйонів гривень менше, ніж затверджено структурою тарифів (2983,0 млн. грн. без ПДВ). Крім цього, станом на перше січня 2023 року заборгованість ПАТ «Черкасиобленерго» перед ДП «Енергоринок» складала 708,8 мільйонів гривень. З початку 2023 року борг перед ДП «Енергоринок» зменшився на 288,2 мільйонів гривень та на перше січня 2024 року складає 420,6 мільйонів гривень,- зазначила директор з економіки та фінансів ПАТ «Черкасиобленерго» Наталія Омельчук.

Серед досягнень Товариства – закриття провадження у справі про банкрутство. У вересні 2023 року ПАТ «Черкасиобленерго» було погашено всі вимоги кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, що стало підставою для закриття провадження у справі про банкрутство ПАТ «Черкасиобленерго» згідно п. 5) ч. 1. ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства.

- Десятого жовтня 2023 року ухвалою Господарського суду Черкаської області провадження у справі № 17-14-01/1494 про банкрутство ПАТ «Черкасиобленерго» було закрито та припинено повноваження розпорядника майна. Стосовно проведеної претензійно-позовної роботи в 2023 році було укладено та затверджено мирові угоди щодо врегулювання заборгованості ПрАТ «АЗОТ» перед Товариством, завдяки яким Товариство щомісячно отримує та в свою чергу погашає заборгованість перед ДП «Енергоринок» на суму 34 285 038,47 гривень. Подано до суду позови щодо стягнення з ПрАТ «Азот» інфляційних втрат та 3 % річних на загальну суму 813 724 992,96 грн. Крім цього подано позов щодо стягнення заборгованості з ПрАТ «Азот» за послуги з компенсації перетікань реактивної електричної енергії на загальну суму 16 323 158, 42 гривні. Також врегульовано питання стягнення заборгованості з ПрАТ «АЗОТ» в розмірі 47 887 721,77 гривень за поставлену в 2010 році електричну енергію, шляхом реструктуризації заборгованості,- говорить директор з правових, майнових та корпоративних відносин ПАТ «Черкасиобленерго» Катерина Беспалова.

Зосередили увагу і на комерційних питаннях, зокрема щодо виконання рейдових перевірок та уникнення понаднормативних втрат електроенергії. Наголосили про безпечне виконання робіт в діючих електроустановках та дотримання усіх вимог законодавства з охорони праці.

За словами директора з інвестицій та перспективного розвитку Віктора Шевчука відповідно до Інвестиційної програми ПАТ «Черкасиобленерго» попри складний період в умовах повномасштабної війни, було профінансовано та придбано автомобілі «Great Wall Wingle 7» в кількості восьми одиниць, які використовуватимуться для роботи оперативно-виїзних бригад Товариства та сприятимуть безаварійному електропостачанню споживачів регіону.

Директор з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч відмітила, що станом на 01.02.2024 року розмір мінімальних гарантій з оплати праці в Товаристві на 47,2% вищий ніж того вимагають умови Галузевої угоди: місячна тарифна ставка працівника, який виконує некваліфіковану роботу становить 7485 грн., місячна тарифна ставка робітника I розряду – 9360 грн.

- Працівникам Товариства щомісячно виплачується надбавка за безперервний стаж роботи в електроенергетичній галузі згідно із діючим Положенням. За 2023 рік  сума надбавки становить 72,5 млн.грн.- це 9,8% від фонду оплати праці,- зазначила директор з персоналу ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч.  -  Ця надбавка буде виплачуватись і надалі. Проводиться оплата праці за роботу в надурочний час, за роботу у вихідні дні. Заробітна плата працівникам виплачувалась згідно чинного законодавства: два рази на місяць.

Вагомим мотиваційним засобом є кейс соціальних гарантій підприємства. Зокрема у кейс соціальних гарантій входить: компенсація за спожиті енергоносії, виплати до ювілейних дат, матеріальна допомога на лікування (за рішенням Правління), виплати до Дня захисту дітей – 1 червня, виплати при народженні дитини, оплата ритуальних послуг на поховання тощо. Близько 19 мільйонів гривень було надано матеріальної допомоги за 2023 рік за рішенням правління мобілізованим працівникам.

Крім того, велика увага приділяється навчанню працівників, адже навчений персонал – це професійно мотивований персонал.

Продовжується співпраця Товариства зі страховою компанією, що, безсумнівно, є необхідним та важливим, оскільки кожен працівник – це цінність підприємства, від якого залежить розвиток та процвітання компанії.

Був надскладним 2023 рік і для виконавчої дирекції, оскільки відбулася низка змін в закупівельному законодавстві. Але завдяки злагодженій роботі колективу задовольнялися потреби підприємства для поліпшення належної якості роботи електроустаткування та було виконано план закупівель на 2023 рік в повному обсязі згідно потреб інших дирекцій.

- Виконавча дирекція доклала неабиякі зусилля для того, щоб всі заплановані роботи  на 2023 рік були виконані вчасно. В умовах повномасштабної війни російської федерації проти України ми  організовували поставки сировини, матеріалів, комплектуючих виробів для виконання капітального, поточних ремонтів  технічного обслуговування електромереж та приєднання. Незважаючи на труднощі логістики, а також переміщення  виробництв зі сходу в інші регіони країни, поставки товарно-матеріальних цінностей проводилась в повному обсязі згідно наданих заявок інших дирекцій,- прозвітувала заступник директора виконавчого із закупівель ПАТ «Черкасиобленерго» Аеліта Чайківська-Вознюк.

Продовжилась робота з модернізації інформаційних технологій. Так, протягом 2023 року спеціалісти Товариства модернізували 51 підстанцію, запровадивши на них системи телемеханіки.

- На підстанціях були впроваджені системи телемеханіки та цифрових каналів зв’язку з метою управління, контролю та об'єднання територіально розосереджених енергетичних об'єктів управління в єдиний виробничий комплекс. Системи телемеханізації – головна частина автоматизованої системи диспетчерського керування, які призначені для отримання оперативної інформації щодо стану об’єкту, його навантаження  та виконання команд телекерування,- зазначив директор з інформаційних технологій та зв'язку ПАТ «Черкасиобленерго» Андрій Пилипчук.Крім того впроваджено Megapolis.DocNet – сучасну систему електронного документообігу та автоматизації для швидкої, ефективної роботи з документами у багатоступеневому процесі прийняття рішень Товариства, продовжується вдосконалення програмно-апаратних комплексів Товариства та розвиток корпоративних інформаційних ресурсів, вдосконалення білінгових систем АСКОЕ та PAKED.

Товариство продовжило надавати консультації споживачам регіону у інформаційно-консультаційному центрі компанії. Так, працівниками підрозділу прийнято та опрацьовано понад п’ять тисяч звернень, з них 850 письмових та 4 374 усних в тому числі електронних.

- Найчастіше заявники звертались щодо питань якості електричної енергії, перерв в електропостачанні, договірних відносин, нарахування обсягу спожитої електричної енергії, відключення за заборгованість та інші питання,- розповіла начальник інформаційно-консультаційного центру ПАТ «Черкасиобленерго» Світлана Білокінь.

Відзначили роботу енергетиків і на державному рівні. Про це наголосив голова Черкаської обласної організації профспілки працівників енергетики Олександр Молдованов.

Так, з нагоди Дня енергетика колектив отримав грамоту Верховної Ради України за заслуги перед українським народом.

Загалом в умовах воєнного стану протягом 2023 року колектив Товариства спрацював злагоджено та професійно задля забезпечення надійного розподілу електричної енергії та ліквідації аварійних ситуацій.

- Хочу відзначити роботу нашого колективу та подякувати за ефективне та якісне виконання своїх функціональних обов’язків. Ми і надалі спільно з нашою командою продовжуватимемо виконувати найголовніші завдання, вчасно реагувати на можливі непередбачувані обставини, викликані війною, та головне – разом працювати на перемогу,- підсумував голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.