Енергетики спільно з рятувальниками тренувались реагувати на складні пожежі

Головна / Новини/Енергетики спільно з рятувальниками тренувались реагувати на складні пожежі
21 березня 2024

Для відпрацювання дій на випадок надзвичайної ситуації енергетики Звенигородщини та Черкащини спільно з пожежно-рятувальними підрозділами Головного управління ДСНС України в Черкаській області провели тактико-спеціальні навчання та відпрацювали навички реагування на надзвичайні ситуації.

Участь у таких заходах взяли працівники оперативно-диспетчерських служб та оперативно-виїзних бригад ПАТ «Черкасиобленерго» спільно з пожежно-рятувальними підрозділами області.  

Так, за словами начальниці оперативно-диспетчерської служби відокремленого структурного підрозділу «Звенигородські енергетичні мережі» Людмили Злобіної, подібні спільні тренування проводяться згідно річних графіків щонайменше раз на рік відповідно до Правил пожежної безпеки в компаніях, на підприємствах та організаціях енергетичної галузі України. Нині їх провели на одному з підприємств Звенигородcької громади та одному з енергооб’єктів, підпорядкованих Городищенській філії відокремленого структурного підрозділу «Черкаські енергетичні мережі».

Протипожежні тренування є однією з основних форм виробничого навчання і підвищення кваліфікації працівників, оскільки реалізуються з наближенням до реальної ситуації, що може виникнути в разі пожежі на електрообладнанні.

– Нині енергетики тренувались вчасно реагувати на пожежу, яка виникла внаслідок падіння уламків БПЛА та умовного загоряння  трансформатора. Під час навчань вогнеборці, працівники об`єкта вдосконалили злагодженість дій під час реагування на великі та складні пожежі, перевірили оперативне розгортання та здійснили пошук потерпілих. Крім того, персонал енергооб’єкта навчився самостійно та швидко ухвалювати правильне рішення щодо організації гасіння пожежі, реалізації швидких дій з перемикання технологічного обладнання, відпрацювання взаємодії з особовим складом пожежно-рятувальної служби, визначення безпечних та ефективних методів гасіння пожежі на обладнанні, особливо в електроустановках, що знаходяться під напругою, та застосування на практиці первинних засобів пожежогасіння,– зазначила інженерка з охорони праці Городищенської філії ВСП «Черкаські енергетичні мережі» Юлія Усенко.

Передали рятувальники енергетикам й досвід надання першої домедичної допомоги потерпілим від пожежі та від отруєння продуктами горіння.

Енергетики переконані, що кожне таке тренування є вкрай важливим та необхідним, адже наше завдання бути готовими до будь-яких викликів і вміти максимально оперативно з ними впоратися.