Заголовок сторінки

Історія енергетики Смілянського району розпочалася із того, що 53 роки тому, згідно Наказу № 200 від 01.09.1966 р. по Черкаському енергоуправлінню сільського господарства на основі Смілянської та Кам’ямської дільниць був створений Смілянський РЕМ. Тож днем його «народження» вважається 1 вересня.Поряд із цим, було створено три експлуатаційні дільниці: Смілянська дільниця високовольтних ліній, Смілянська дільниця низьковольтних ліній та Кам’янська експлуатаційна дільниця.Група транспорту складалася із двох електромонтерів-шоферів та двох трактористів. Усього на той час РЕМ налічував 42 особи, а уже на початок 1967 року – 64. У травні 1967 року була створена диспетчерська служба.У 1968 році РЕМ був уже з відділенням енергозбуту та штатом 80 осіб, із них ІТП – 11 працівників. Були створені Смілянська, Ротмистрівська дільниці, дільниця по ремонту підстанцій, а також служба транспорту та служба матеріального забезпечення.

На початку 1971 року РЕМ налічував 129 осіб, була створена електротехнічна лабораторія.Згодом провели реорганізацію, і РЕМ отримав права цеху при Черкаському підприємстві елекгросіток. В цей час було відділено Кам’янську дільницю і створено Кам'янський РЕМ. У Смілянському РЕМ на той час залишилися 89 працівників. А із серпня 1973 року був виділений енергозбут.Після створення Смілянського РЕМ подальшого розвитку та вдосконалення потребували і електромережі. Згідно перспективного плану, в районі будувалися підстанції 35/10 кВ та ПЛ. Реконструкції та будівництво нових підстанцій тривали і далі.

У 1987 році до РЕМ знову приєднали енергозбут, а з 1996 року його було розділено на міський та районний. З того часу було побудовано та реконструйовано лінії електропередачі у низці сіл. Першим директором РЕМ в 1966 році став Кочмар Іван Федосієвич.У 1982 році директором Смілянського сільського РЕМ був призначений Бандурко Василь Іванович. Відтоді розпочалося будівництво нової промислової бази та двох будинків, які були здані в експлуатацію в 1985 році. Після будівництва бази проводились роботи для покращення побутових умов.

У листопаді 2012 року на посаду директора Смілянського РЕМ був призначений Вітер Руслан Олегович. У 2017 році він був переведений на посаду директора Корсунь-Шевченківського РЕМ. А на посаду директора Смілянського РЕМ призначили Барішка Юрія Юрійовича.Із травня 2018 року директор відокремленого структурного підрозділу «Смілянський район електричних мереж» – Дорошенко Віктор Миколайович.
Сьогодні Смілянський РЕМ – це підприємство, яке забезпечує електроенергією 37 населених пунктів, близько 325 підприємств та організацій, а також 18200 побутових споживачів. Споживання електроенергії за рік складає 46 млн кВт годин електроенергії.
У штаті працюють 106 осіб. Багато працівників Смілянського РЕМ нагороджені знаком «Почесний енергетик» ПАТ «Черкасиобленерго». За останні роки у структурний підрозділ прийшли працювати чимало молодих кадрів, які переймають досвід колег.

Закрыть