Увага! Для коректного формування рахунків за спожиту електроенергію просимо надавати покази лічильників упродовж останніх двох робочих днів поточного та перших трьох робочих днів наступного місяця.
Описание Описание Описание Описание Описание
інформація до новини
  • Переглядів: 1343
  • Автор: i.hryshko
  • Дата: 29-09-2017, 16:47
  • 0
29-09-2017, 16:47

Енергетики готові до нових страйків

Розділ: НОВИНИ КОМПАНІЇ

Немає зарплат – немає кому працювати. Через повторну заборгованість із заробітної плати черкаські енергетики готові до рішучих кроків. Крім поновлення страйкових дій, з підприємства можуть піти останні фахівці. Так, через заборгованість з зарплати упродовж 5-ти місяців компанія вже втратила понад півтисячі працівників. Про це представники підприємства розповіли на спільній з Національним Корпусом прес-конференції.
 
Наразі залишається невирішеною ситуація щодо розрахунків з енергетичним підприємством основного споживача – ПАТ «Азот». Останнє заборгувало за спожиту електроенергію 1,6 млрд грн. Крім того, щомісяця хімічний гігант споживає енергії ще на суму біля 120-ти млн грн. І якщо влітку Обленерго домоглося встановлення спеціального алгоритму щодо використання надходжень від ПАТ "Азот" за спожиту електроенергію (у попередній період усі надходження перераховуватися автоматично ДП «Енергоринок» через заборгованість перед ним Обленерго у сумі понад 800 млн грн і яка виникла через заборгованість «Азоту» перед «Черкасиобленерго»), то нині склалася критична ситуація. Заробітна плата виплачена, тож знову застосований попередній алгоритм. Кошти спрямовуються до Енергоринку, знову виникає брак обігових коштів на підприємстві, виникає вже нова заборгованість із заробітної плати.  

Енергетики готові до нових страйків

Енергетики готові до нових страйків

Усе - через те, що ПАТ «Азот» не підписало угоду про реструктуризацію заборгованості, яка виникла раніше, і нарощує нову за рахунок поточного споживання. Таким чином, Обленерго знову отримало алгоритм із «щодобовими відрахуваннями» до Енергоринку. Останні передбачають, що кошти, які надходять на рахунок підприємства, спрямовуються на погашення його заборгованості перед Енергоринком. На зарплати і технічне обслуговування мереж знову не лишатиметься нічого. 20 вересня енергетики вже не отримали аванс.


Фонд державного майна, власник 46% акцій товариства, докладає зусиль для активізації переговорного процесу. Проте, нарощену лише упродовж минулого року заборгованість, а це 1,1 млрд грн (загальна сягає 1,6 млрд грн), ПАТ «Азот» готове реструктуризувати на термін, який неприйнятний для ДП «Енергоринок». Нагадаємо, це відомство буде ліквідоване 2019-го року. Відповідно, до цього часу всі розрахунки із ним мають відбутися.

Енергетики готові до нових страйків

Енергетики готові до нових страйків

- Я спілкуюся з людьми щодня, вислуховую їхні міркування, - говорить голова страйкового комітету Черкаського міського РЕМ Віктор Антонюк. – Люди зараз вже не готові стояти на мітингах. Вони готові до радикальних дій. Це енергетичний колапс, можна сказати. Якщо будуть аварії, а восени через дощі і пориви вітрів вони будуть, то ліквідовувати буде просто нікому: люди або страйкуватимуть, або звільнятимуться.
Голова профкому Олександр Чорний наголосив, що на підприємстві фахівці працюють династіями, тож без зарплат життя таких родин буде просто неможливим.

-  На 1 вересня ми розрахувалися з заборгованістю, але на даний час ми відкинуті майже на рік назад, - сказав він. – У нас недостатньо коштів на ведення нормальної господарської діяльності, придбання обладнання, люди, відповідно, не можуть виконувати свої професійні обов’язки. Допустити такого в практично державному підприємстві не можна. Ми маємо ще тиждень до дати зарплати. Вже 6 жовтня ми матимемо заборгованість із заробітної плати за вересень. У разі ненадходження коштів буде ухвалене рішення про адекватні дії.

Олександр Григорович також подякував усім, хто допомагав вирішити проблему з заборгованістю, зокрема і обласній владі. Принагідно подякував і представникам НацКорпусу, які підтримали колектив у найбільш відповідальний момент.

- Я хочу, щоб кожен черкасець поставив себе на місце людини, яка пропрацювала місяць і прийшла додому без зарплати, - додав голова міського осередку ПП «Національний Корпус» Дмитро Кухарчук. – І щоб ця проблема була проблемою не лише трьох тисяч працівників Обленерго, щоб вона стосувалася кожного жителя і він з розумінням до неї ставився. Ми готові разом із колективом їхати під Кабмін, щоб це питання було вирішене остаточно і більше не виникало.

З приводу ситуації, яка склалася, уже проведені чергові збори страйкового комітету. Відбулися дві зустрічі активістів Обленерго з губернатором Юрієм Ткаченком та його заступником Сергієм Овчаренком щодо організації перемовин на рівні Кабінету Міністрів України. Тривають зустрічі голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука з представниками НКРЕКП, Кабінету міністрів, Фонду державного майна, народними депутатами. Проте, документи, які в один день можуть вирішити всі питання, наразі не підписані.

Адреса

18002

м.Черкаси

вул.Гоголя 285

тел: (0472)36-02-69

факс: (0472)36-02-63

E-mail: kanc@obl.ck.energy.gov.ua

Архів новин

Жовтень 2017 (6)
Вересень 2017 (20)
Серпень 2017 (43)
Липень 2017 (37)
Червень 2017 (14)
Травень 2017 (25)
^